גיאולוג

לוגו ענף מהנדסים בע"מ

כל מה שלא ידעתם על האדם שמנתח את הקרקע רגע לפני הבניה

גיאולוג, כל מה שלא ידעתם על האדם שמנתח את הקרקע רגע לפני הבניה

רבים אולי חושבים כי גאולוג הוא אדם שמעביר את מרבית זמנו בבחינה והסתכלות על סלעים וקרקעות . המציאות היא ללא ספק שונה לחלוטין. למעשה זהו אחד מבעלי התפקיד החשובים ביותר אשר מתמחים באבחון תנאי הקרקע רגע לפני שמתקבלת החלטה על בניית מבנה כלשהו.

מהי גיאולוגיה ומהו תפקידו של הגאולוג?

גיאולוגיה היא למעשה חקר האדמה, ואם נתבקש לדייק יותר אז חקר החומרים שמהם עשויה האדמה, המבנה והכוחות המשפיעים עליהם. גאולוג אם כן בוחן את ההיסטוריה של כדור הארץ מתוך רצון לקבל הבנה טובה יותר על העבר, הבנה זו תסייע לו לחזות תהליכים שיכולים להשפיע על העתיד של כולנו.

גיאולוג הנדסאי ותפקידו בענף הבנייה

גאולוג המועסק בתחום ההנדסה משמש למעשה כיועץ לחברות בניה בנוגע לנושאים הקשורים לבחינת והערכת נתוני הקרקע והרכב האדמה מתוך רצון להבין האם היא יציבה מספיק כדי שניתן יהיה לבנות עליה.

במסגרת תפקידו יחקור הגאולוג את ההרכבים הפיזיים והכימיים של הסלעים והאדמה ובאמצעותם הוא יוכל לקבוע בצורה מקצועית את הצרכים השונים הדרושים בהליך הבניה החל מיסודות והעומק הדרוש לחציבתם, שימוש בחומרים הנכונים, מבנה מתאים שיתמוך בשינויים ותזוזות של הקרקע וכל המידע הדרוש לשם בנייה יציבה ונכונה.

גאולוג הנדסי יחפש אחר סכנות אפשריות אשר עלולות להשפיע על מבנים או התפתחות עירונית, זאת באמצעות הידע המקצועי שהוא רוכש על אדמה וסלעים מבחינה מכנית, הידרולוגיה, גיאומורפולוגיה ועוד ומכאן יש ביכולתו להתריע על סכנה עתידית ולהפחית אותה.

מלא את פרטיך ונציג החברה יחזור אליך בהקדם

 

עד כמה חשוב תפקידו של הגאולוג?

מבנים הנדסאים ומבני מגורים דורשים תכנון קפדני והערכת סיכונים. מי שאחראי למידע החשוב הזה הוא הגאולוג אשר תפקידו לבצע מחקר מעמיק וניתוח של ממצאים בנוגע לכל הסכנות האפשריות, לאחר ניתוח הנתונים הוא הגורם שיספק את ההמלצות על היסודות הדרושים לבנייה, על מנת להבטיח יציבות לאורך שנים.

גם במבנים קטנים שבהם יש רצון לנצל את המרחב בצורה הטובה ביותר יש לגאולוג חשיבות רבה בקביעת עומק היסודות והחציבה הדרושה בקרקע, זאת לאחר בחינת נתוני הקרקע. הגאולוג הוא אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט הנדסאי מאחר והוא מביא עימו את הידע המעמיק לגבי הקרקע, הסלעים והסיכונים ההנדסאים בכל פרויקט ולכן יש לו את היכולת להשפיע על החוזק ואריכות הימים של כל פרויקט חדש.

הביטחון לפרויקט הבניה הבא שלכם

אנחנו מאמינים שבניה מוצלחת תחילתה בתכנון נכון ובדיוק בכדי להשיג את המטרה הזו.

“ענף מהנדסים בע”מ” מתמחה בייעוץ קרקע. אנו מספקים שירותים חשובים לענף הבניה ובהם סקרי קרקע וגאולוגיה, ייעוץ מקצועי לביסוס וחיזוק מבנים ועוד. לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר או התקשרו ונשמח לעמוד לרשותכם

מלא את פרטיך ונציג החברה יחזור אליך בהקדם