קידוחים אופקיים

הנחיות ותכנון קידוחים אופקיים

משרדנו עוסק במתן הנחיות לתכנון וביצוע הקידוחים האופקיים מתחת לכבישים, מסילות רכבת, נחלים וכו’. 

למשרדינו ניסיון רב במתן הנחיות לביצוע קידוח אופקי מתכוונן HDD) -Horizontal Directional Drilling-) וקידוחי קידוחי אוגר HD)– Auger Boring)

בחינה וחישוב סיכון תשתיות לפני קידוח אופקי

במסגרת פעילותינו בתחום, משרדנו מספק חישובי שקיעות הצפויות על פני הקרקע ומידת הסיכון לתשתיות כתוצאה מאיכויות שונות של ביצוע וכן שירותי ביצוע תיאום תשתיות ואישורי חפירה מול רשויות ובעלי תשתיות.

קידוחים אופקיים- כל היתרונות של שיטת הקידוח שהיא לא פחות ממהפכה!

בעוד שטכנולוגיות הקידוח קיימות מאז שנות ה30 של המאה שעברה, אפשר לומר שהענף עבר מהפכה במהלך העשור האחרון עם ההתפתחות של הקידוחים האופקיים אשר מאפשרים להגיע לעומקים חדשים, להפחית עלויות ולפגוע פחות בסביבה. 

הקידוחים שמייצרים מהפכה ומשנים את התעשייה

העולם מתקדם וכך גם הצורך בפיתוח טכנולוגיות חדשות שיסייעו לנו להשיג תוצאות טובות יותר. ענף הקידוחים עבר בעשור האחרון מהפך משמעותי עם כניסתה של טכנולוגיית קידוח אופקי. במסגרת שיטת קידוח זו ניתן לקדוח בכל סוג קרקע, ובמיוחד בקרקע גרנולרית והיא מבוצעת כך שבניגוד לקידוחים רגילים המבוצעים באמצעות מקדחים רגילים אנו נעזרים במכונות קידוח גדולות הקודחות בצורה אופקית במקביל (וזאת על פי התכנון) לפני השטח. 

קידוח אופקי– היתרונות שהופכים את השיטה למנצחת

טכנולוגיית הקידוחים האופקיים מספקת לנו לא מעט יתרונות חשובים שמסייעים לנו להשיג ביצועים טובים יותר של העבודה, בחרנו להביא לכם את ארבעת היתרונות המרכזיים:

  1. עבודה מותאמת לכל סוג קרקע – מכונות הקידוח האופקי וטכנולוגיית הקידוח מאפשרים לקדוח בכל תוואי או סוג של שטח ביעילות רבה ובכך אנו מצליחים לצמצם את משך העבודה, לעמוד בזמנים ולייצר יעילות כלכלית.
  2. שגרת החיים בסביבת העבודה – מאחר והקידוח מבוצע בצורה אופקית אין צורך להשבית את סביבת העבודה ושגרת החיים על פי השטח ממשיכה להתנהל בצורה רגילה, כך למשל ניתן לקדוח בצורה בטוחה מתחת למסילות רכבת, נחלים, כבישים מבלי להפריע לשגרת החיים המתנהלת.
  3. עמוק יותר – קידוח אופקי מאפשר לנו קידוחים לעומקים גדולים יותר וכן מתאימים להנחת תשתיות המיועדות למרחקים גדולים יותר. 
  4. שמירה על הסביבה – קידוחים אופקים פוגעים פגיעה מזערית בסביבה שבה אנו עובדים מבחינת תוואי הקרקע.

תהליך העבודה בקידוחים אופקיים

הליך הקידוחים האופקיים הוא למעשה שיטה שמסייעת לנו לבצע עבודות קידוח והנחת תשתית של צנרת, כבלים, גז וכד’ כאשר יש מעורבות של מכונת קידוח המסוגלת לקדוח בצורה מדויקת לאורך התוואי הדרוש. במסגרת תהליך הקידוח האופקי ישנם שלושה שלבים מרכזיים: קידוח ניסיון, במסגרתו אנו למעשה בוחנים את סוג הקרקע ואפשרות של מי תהום. לאחר שלב זה אנו נבחר בהתאם לתוצאותיו של קידוח הניסיון את הציוד הדרוש לנו ואז נבצע קידוח לעומק הדרוש בהתאם לסוג העבודה שתוכננה מראש. השלב האחרון כולל למעשה את הכנסת הצנרת הדרושה ואבטחת הקידוח כך שהצנרת לא תפגע כתוצאה מהתמוטטות של שכבות אדמה או עפר.

הכתובת שלכם לביצוע הקידוחים האופקיים

תכנון עבודות של קידוח אופקי דורשת ניסיון ומקצועיות רבה, לאורך השנים חברת ענף מהנדסים עוסקת במתן הנחיות לתכנון וביצוע הקידוחים האופקיים מתחת לכבישים, מסילות רכבת, נחלים ואתגרים נוספים. ענף מהנדסים מתמחה בבחינת וחישוב סיכון תשתיות לפני קידוח אופקי והיא בעלת הניסיון העשיר ביותר בהנחיות לביצוע קידוח אופקי מתכוונן וקידוחי אוגר, תוך ביצוע התיאומים והאישורים הדרושים מול הרשויות ובעלי התשתיות.