ייצוב מדרונות

לצורך מתן מענה בנושא זה יש צורך בניסיון וידע רב.
מהנדסי החברה נותנים מענה יצירתי, חסכוני ובטיחותי לבעיות ההנדסיות הבאות:

  • יציבות מדרונות
  • ברגיי סלע ועוגנים
  • רשתות נגד דרדור

ייצוב מדרונות ומניעת סחף באמצעות שריון קרקע וקיר תומך

קיר קרקע משוריינת הוא פתרון מתקדם לייצוב מדרונות ומניעת סחף אדמה בפרויקטים שונים, כולל הסדרת נחלים, מחלפים, וכבישים. קיים מגוון של אמצעים לשריון הקרקע, מה שמאפשר התאמה לצרכים הספציפיים של כל פרויקט.

מה היא קרקע משוריינת

קרקע משוריינת היא קרקע שמשולבים בה גיאוגרידים – אלמנטים המסייעים לייצוב הקרקע ומגבירים את עמידותה בפני עומסים, סחף ולחצים. האלמנטים מונחים על הקרקע בחתך הסוללה, כאשר ביניהם שכבות של אדמה מהודקת.

אמצעי הייצוב מקטינים את מידת התזוזות של הקרקע.  – המידה בה הקרקע משתנה עקב לחצים ועומסים, מגדילים את עמידותה ויציבותה, ותורמים לבטיחותו ויציבותו של הפרויקט כולו. האלמנטים המייצבים יכולים להיות בעלי יכולת התמתחות גבוהה , כמו רשתות שריון גיאוטכניות  ובדים גיאוטכניים, או בעלי מבנה יציב כמו גביונים, שהם מעין ארגזי רשת וכמו יריעות גיאו תא (כוורת).

פתרונות שונים לייצוב קרקע

לכל פרויקט יתאים אמצעי אחר לייצוב הקרקע, בהתאם לאופי הפרויקט ולתנאי הקרקע. האמצעים השונים כוללים בין היתר:

  • יריעות גיאוטכניות “לא ארוגות” הנפרסות על הקרקע, מונעות סחף ומסייעות לשמירה על הפרדה בין תשתיות וחומרי מילוי.
  • יריעות בד גיאוטכני “ארוג” המתאימות לשריון סוללות, שתית הביסוס, להגנה מבולענים ולמבנים בהם נדרשת בנוסף להפרדה ושריון גם יכולת ניקוז .
  • יריעות ‘גיאו תא’ (כוורת ) – יריעות פוליאתילן שצורתן כצורת תאי כוורת, אשר לאחר פריסתן ממולאות בבטון או אדמה ומשמשות לייצוב פני הקרקע, ומניעת ארוזיה על פני הקרקע.
  • רשת פוליאסטר המתאימה לשריון קרקע במדרונות משופעים ולקירות קרקע משוריינת וכבישים וזאת כאשר השתית בעיתית
  • גביונים – ארגזים הבנויים מתיל פלדה מגולוונת הממולאים באבנים לאחר פריסתם. מתאפיינים בגמישות ועמידות, לאחר מילוי יוצרים חזית עמידה בפני מים זורמים בעוצמה גבוהה וכן בפני מים עומדים מתאימים לתמיכת מדרונות, גדות נחלים וואדיות ומקומות מועדים לשיטפונות.
  • רשתות נגד דרדור – רשתות העשויות פלדה מגולוונת בעיקר התומכת שברי סלע המתנתקים ממסת הצוק ובכך מונעות פגיעה בחיי אדם וברכוש. הרשתות מוצמדות לסלע ע”י ברגי סלע.
  • ברגי סלע – ברגים אשר קובעים גושי סלע גדולים ומחברים אותם למסת הצוק ו/או מחזקים את היציבות הכללית של הצוק ו/או מנהרה.

מתי משתמשים בקרקע משוריינת ו/ או קיר תומך

 השימוש בקרקע משוריינת ו/או קיר תומך נעשה כאשר מבוצעת בנייה בקרקע משופעת ויש צורך ביישור שטח גבולות המגרש, קיר התמך שייבנה יתמוך את המילוי/ החפירה שיבוצע למטרה זו. 

כדי לייצר קרקע משוריינת וקיר תומך שיהיו יעילים ובטיחותיים יש לבחור את האמצעי המתאים ביותר לתנאי השטח. לשם כך נדרשים מומחיות, מקצועיות וניסיון. שימוש נכון בקיר קרקע משוריינת לשם ייצוב מדרונות הוא חסכוני, יעיל ובטיחותי..

כדי לבצע קיר קרקע משוריינת בצורה בטוחה ומותאמת לנסיבות, יש להיעזר באנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים. חברת ענף מהנדסים מבצעת ייעוץ והנחיות לתכנון וביצוע של ייצוב מדרונות וביצוע קרקע משוריינת.

לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ קרקע מקצועי השאירו פרטיכם באתר או התקשרו אלינו לטלפון 04-6210537; או לנייד 054-5206181 ונשמח לעמוד לרשותכם.