הנדסה גיאוטכנית

לוגו ענף מהנדסים בע"מ

חשיבותה של הנדסה גיאוטכנית וקרקע יציבה בהקמה ובנייה של פרויקטים חדשים בתחום התשתיות והבניה

 

הנדסה גיאוטכנית- אליוסטרציה של שרטוט אדריכלי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מדוע חשוב שכל פרויקט יתחיל בקרקע יציבה?

בכל תכנון של פרויקט הנדסי, בין אם מדובר בפרויקט בתחום התשתיות כדוגמת בניית גשרים, כבישים, סכרים או בפרויקט הקמה של בניינים, ישנה חשיבות עליונה לבחינת השטח ובחינת יציבות הקרקע. המטרה היא לבצע בדיקות שתפקידן לזהות את סוג הקרקע כדי להבין את אפשרויות התזוזה, הלחץ על המבנה ואף אפשרות להיווצרות של סדקים עתידיים.

הנדסה גיאוטכנית ותפקידה

הנדסה גיאוטכנית הנה ענף בעולם המקצועי של הנדסה אזרחית, אשר תכליתו לאבחן גורמים הקשורים לקרקע, סלעים, מי תהום ובאמצעות הנתונים להמליץ על בניית היסודות והתמיכה הנכונה שתכליתה לשמור על חיי המבנה או התשתית לאורך שנים רבות מבלי שיפגע ויינזק בשל תזוזות קרקע או לחץ שמופעל על המבנה. ככל שהבניה או הפיתוח נעשים על קרקע יציבה, כך למעשה ההשפעות העתידיות הצפויות על המבנה הן פחותות יותר. בכל פרויקט הנדסי משולבות בדיקות גיאוטכניות ובחינת דגימות קרקע כדי לקבל את המידע הדרוש לפני תכנון המבנה בצורה הנדסית נכונה.

מהי רשת שריון שכבות?

ניתן להבין כי לא בכל שטח קרקעי אנו נהנים מקרקע יציבה, לכן אנו נאלצים להתמודד במיוחד בשטחים בהם יש שיפוע עם התקנה של קירות כובד או סולמות פלדה בכדי לייצב את הקרקע. אחד הפתרונות החדשניים בתחום ההנדסה הוא בדמות רשת שריון שכבות, מדובר למעשה בפתרון יעיל שתפקידו לחבר בין שכבות קרקע גרעיניות באמצעות רשתות גיאוגריד עשויות מחוטי פוליאסטר המצופות בציפוי פולימרי מיוחד ובעל מבנה גמיש שמספקות לנו את היכולת לעשות שימוש בצורה גמישה (המתאימה לשטחים בעלי שיפוע) ועדיין לשמר חוזק מתיחה גבוה. המבנה הייחודי של רשת שריון שכבות מצליח לייצר חיבור ואינטראקציה עם הקרקע ולייצר עמידות גבוהה במיוחד בקרקע מה שמספק לנו בשורה התחתונה קרקע יציבה. רשת שריון שכבות מעניקה לנו מספר יתרונות והם: התקנה פשוטה בכל שטח, הרשת מיועדת בעיקר להתקנה במדרון או בשטחים בעלי שיפוע וניתן להניחה ולחברה לקרקע בצורה קלה ופשוטה. גלילה רחבה המאפשרת לנו חיסכון ומונעת בזבוז. מתאימה במיוחד לשימוש במגוון סוגי קרקע והיא בעלת עמידות גבוהה לכל השפעה ביולוגית או כימית.

 

מלא את פרטיך ונציג החברה יחזור אליך בהקדם

הבנת הקרקע שמובילה להצלחת הפרויקט

הנדסה גיאוטכנית היא אחד מתחומי הידע החשובים ביותר להבנת סוג הקרקע ואבחון אפשרות להשפעות עתידיות שעלולות להגרם כתוצאה מרעידות אדמה או תזוזות קרקע לשם הדוגמא. הידע המסופק לנו מן הממצאים שנדגמים בקרקע בכל פרויקט הנדסי מאפשר לנו גם לפתח את הפתרונות הנכונים, בדיוק כפי שרשת שריון שכבות הולכת ותופסת את מקומה כפתרון גאוסינטטי מתקדם בתחום התשתיות מתוך רצון להשיג מידת יציבות גבוהה ככל האפשר בקרקע. ענף מהנדסים היא החברה המובילה כיום בישראל בתחום שרותי ההנדסה האזרחית ומעניקה ייעוץ הנדסי לגופים, ארגונים ואנשים פרטיים מתוך ידע מקצועי וניסיון שצברה לאורך עשרות שנים של פעילות.

ענף מהנדסים היא החברה המובילה במשק הישראלי במתן פתרונות ייעוץ בתחומי ההנדסה השונים, תוך התייחסות לעמידה בצרכים כלכליים, עבודה מול ספקים שונים ועמידה בלוחות זמנים. החברה מספקת ייעוץ בתחומי ההנדסה האזרחית לפרויקטים פרטיים וציבוריים ברחבי ישראל.

זקוקים לייעוץ? מוזמנים ליצור קשר או להתקשר 04-6210537 ונשמח לעמוד לרשותכם.

מלא את פרטיך ונציג החברה יחזור אליך בהקדם